Хліб подорожчає на 20 відсотків. Про це пише Interfax посилаючись на директора ТОВ “Київ Хліб”, Юрія Дученка.
Ціна на хлібобулочні вироби продовжить зростати. Минулого року збільшення вартості хліба відулося на 20%. В цьому році очікується підвищення ще на 15-20%.
“На 2025 рік ми бачимо тенденцію до подорожчання продукції. Це зрозуміло, тому що зросли затрати, насамперед на сировину, тобто борошно, на енергоносії, заробітна плата зросла. До кінця року, гадаю, будуть кроки в бік подорожчання. До кінця року воно становитиме 15-20%”, – сказав він під час конференції “Хліб.ua” в Києві у четвер.
Дученко сказав, що багато хлібопекарень працюють на межі рентабельності. Також директор “Київ Хлібу” відзначив, що зріс попит на прості види хліба. Поряд з цим впали продажі пшеничних, булочних і здобних виробів.
Однією з головних проблем Дученко називає низьку рентабельність, енергетичну залежність, зниження купівельної спроможності українців, логістичні складнощі та обмеження експорту. Також відзначає збільшення тінізації ринку, маючи на увазі діяльність за спрощеною системою оподаткування та певні схеми в оплаті праці. На сьогодні цей показник складає близько 50%.
За словами директора вирішити цю проблему допоможуть застосування інноваційних технологій, автоматизація промислового виробництва, розвиток стрітфуду, зміна каналів збуту, франчайзингові схеми роботи та акцент на виробництві здорового хліба.
